O nás

Foto Jmenuji se Jana Hnátková (28).
Od malička jsem si přála velkého psa. Bohužel jsme bydleli v panelovém bytě a nemohli
jsme si ho dovolit. Výcvik psů mě bavil natolik, že jsem si chodila půjčovat pejsky od sousedů
a cvičila jsem je poslušnosti. Jako "prvňáček" jsem nastoupila do kroužku chovatelství.
V jedenácti letech, jsem s pomocí bratra, přemluvila rodiče a přinesla si domů malé koťátko, mourovatého kocourka, který poté dostal jméno Filípek.

V roce 2001 jsme se přestěhovali do rodinného řadového domku na Praze 8. Po nějaké době jsme začali vybírat nám vhodné plemeno. Dlouho jsme se nemohli shodnout, ale nakonec nás zaujalo plemeno, s výbornou povahou a vhodné k všestrannému výcviku, Hovawart .

Po důkladném výběru jsem si dne 1. června 2007 přivezla svého prvního psa - plavou fenku,
jménem Bona Dea Siderecan alias Bona .
Oficiálně jsem ji dostala k osmnáctým narozeninám s velkou mašlí kolem krku a od té doby se psi stali pro mě tím největším koníčkem a také závislostí.

Poté, co jsme se přestěhovali do již dostavěného rodinného domu za Prahou, jsem se začala aktivně věnovat fotografování psů .
V roce 2012 mi z chovatelské stanice Teresie Bohemia dorazila nabídka na focení 10 černoznakatých štěňátek po zdravých, úspěšných a pracovně vedených německých rodičích se zajímavým rodokmenem. Byla to pro mě nabídka, která se neodmítá.
Ačkoliv jsem v té době štěňátko neplánovala, hned při vstupu do zahrady se mi jedno štěňátko zakouslo do nohavice. Byla to černoznakatá fenka s červeným obojkem a ačkoliv byla nejmenší, tak se ničeho nebála. Chovatelce Terce již bylo jasné, že si mě vybrala a já bez ní neodejdu.
A tak se v roce 2012 naše smečka konečně rozrostla o druhého hovawarta jménem - Caramba Teresie Bohemia alias Cara (někdy také "mamásek").

Carunky povaha je pro mě natolik úžasná, že jsem se rozhodla ji uchovnit a nechat si po ní štěňátko. Vše se podařilo a Caruška v roce 2015 přivedla na svět
9 štěňátek. Mezi nima byla i má vysněná plavá fenka Amica Jabofi Star alias Ami , které jsem neodolala a tak se stala dalším členem naší smečky.

Chovatelská stanice

Photo Jsme mezinárodně chráněná chovatelská stanice psů Jabofi Star .
Tento titul nám byl uznán 2. listopadu 2009.
Název "Jabofi Star" vznikl odvozením jmen: Ja na, Bo na, Fi lip - Star .

Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2009. Zabýváme se chovem plemene Hovawart.
Důvodem založení naší chovatelské stanice, bylo přání odchovávat kvalitní psy k všestrannému výcviku.
Dbáme na správnou výživu a výborný zdravotní stav.
U našich odchovů se budeme snažit o řádnou socializaci, zachování výborného zdraví a také skvělé povahy.